Sláva nazdar výletu aneb letošní výlet do Prahy

V sobotu třicátého května jsme se v počtu třiceti tří přátel klubu a nadšenců po pražských památkách zúčastnili organizovaného výletu do naší stověžaté Prahy, kde nás čekal zajímavý program.

Pro cestu tam jsme zvolili vlakovou dopravu, našeho národního dopravce a ranní rychlík R18. Náš program byl rozdělen do dvou částí, z nichž první byla komentovaná procházka po Kampě s velmi sympatickou pražskou průvodkyní Evou Havlovcovou. V druhé části, té odpolední, jsme se nalodili na říční výletní loď jménem Porto Praga, abychom absolvovali asi hodinovou plavbu po Vltavě, přičemž jsme měli krásnou možnost vidět některé důležité body a městské památky také z jiné perspektivy. Paroplavba Praha

Mezi oběma částmi jsme se dobře občerstvili v tradiční české restauraci @kolkovna olympia, kde byl pro naši skupinu přichystán veliký sál a pro každého talíř chutné svíčkové s knedlíkem.

Ačkoliv jsme z Pardubic odjížděli za ne příliš vlídného počasí, tak po celý čas v Praze nám naopak svítilo sluníčko, a vlasy nám občas rozcuchal chladivý vítr.

Závěrem bychom rádi vřele poděkovali následujícím:

1) České dráhy za kvalitní cestování bez komplikací 👍

2) všem účastníkům za přátelskou atmosféru 🪷

3) předsedovi Honzovi za veškerou organizaci i plánování 🏆

V září se můžeme na naši krásnou a stověžatou Prahu těšit zas, akorát s trochu jiným programem

Přejít nahoru