V sobotu třicátého května jsme se v počtu třiceti tří přátel klubu a nadšenců po pražských památkách zúčastnili organizovaného výletu do naší stověžaté Prahy, kde nás čekal zajímavý program.
Pro cestu tam jsme zvolili vlakovou dopravu, našeho národního dopravce a ranní rychlík R18. Náš program byl rozdělen do dvou částí, z nichž první byla komentovaná procházka po Kampě s velmi sympatickou pražskou průvodkyní Evou Havlovcovou. V druhé části, té odpolední, jsme se nalodili na říční výletní loď jménem Porto Praga, abychom absolvovali asi hodinovou plavbu po Vltavě, přičemž jsme měli krásnou možnost vidět některé důležité body a městské památky také z jiné perspektivy. Paroplavba Praha
Mezi oběma částmi jsme se dobře občerstvili v tradiční české restauraci @kolkovna olympia, kde byl pro naši skupinu přichystán veliký sál a pro každého talíř chutné svíčkové s knedlíkem.
Ačkoliv jsme z Pardubic odjížděli za ne příliš vlídného počasí, tak po celý čas v Praze nám naopak svítilo sluníčko, a vlasy nám občas rozcuchal chladivý vítr.
Závěrem bychom rádi vřele poděkovali následujícím:
1) České dráhy za kvalitní cestování bez komplikací ![]()
2) všem účastníkům za přátelskou atmosféru ![]()
3) předsedovi Honzovi za veškerou organizaci i plánování ![]()
V září se můžeme na naši krásnou a stověžatou Prahu těšit zas, akorát s trochu jiným programem




