Klub přátel Pardubicka uspořádal v soboru 9. května přírodovědnou vycházku do České Skalice a okolí. 16 účastníků se vydalo vlakem z pardubického hlavního nádraží a po přestupu v Hradci Králové byla vycházka zahájena před nádražím v České Skalici. 16 účastníků se pod vedením Jiřího Rejla vydalo podél vodní nádrže Rozkoš dále podél Dubenské obory a přes Zlíč do Babiččina údolí. Cestou byli seznámeni s přírodními zajímavostmi a zajímavou květenou území.
Po přestávce na občerstvení u mlýna a společné fotografie před pomníkem Babičky se pak vydali podél ratibořického zámku zpět směrem do České Skalice, kde byla vycházka zakončena v motorestu Na Bojišti, jehož specialitou je „řízek jako kráva“.
Během výletu účastníci nachodili něco málo přes 8 km.










